JEDINEČNÝ PROJEKT MICHAEL JACKSON SYMPHONY JE AKTUÁLNĚ NEJÚSPĚŠNĚJŠÍM POČINEM HRADECKÉ FILHARMONIE

NA SEDMIHORSKÉM LÉTĚ KONCERTEM OSLAVÍME NEDOŽITÉ 60. NAROZENINY MICHAELA JACKSONA

Projekt Michael Jackson Symphony vznikl z popudu královéhradeckých filharmoniků. Nových aranží se zhostil dirigent Martin Kumžák, jehož Moondance Orchestra královéhradecké těleso ještě posílilo. Pod Kumžákovou taktovkou zaznívá pocta králi popu ve vyprodaných sálech a v zatajeném dechu publika. Jde totiž o nezapomenutelný zážitek plný hitů a emocí.

Dokonalé výkony sólistů Moondance Orchestra doplní množství filharmoniků, které se na pódiu objeví. Při téměř osmdesáti členech je hudební zážitek velmi silný a působivý. I přesto, že jsou lidé s různým hudebním vkusem a běžně by na filharmonii nezavítali, tento projekt boří hranice. Vychází vstříc šiřší posluchačské veřejnosti a navíc dokáže oslovit všechny generace. Hity Michaela Jacksona jsou totiž nadčasové a geniální. Během koncertu uslyšíte písně jako Thriller, Billie Jean, You Are Not Alone, Beat It, Man In The Mirror, Will You Be There a mnoho mnoho dalších.

 

Recenze Michael Jackson Symphony od Jana Hoceka
Aktéři na pódiu i posluchači v hledišti si koncert užívali vskutku náramně. V případě filharmoniků to bylo obzvlášť markantní; vidět jindy vážné filharmoniky pokyvovat do rytmu nejen hlavami, ale i celým tělem, to je opravdu vzácností. Filharmonie Hradec Králové se svými zkušenostmi se soudobou hudbou, kdy zvláště ta americká zhusta čerpá z jazzu, funku i rocku, hrála opravdu výtečně. Musím vyzdvihnout aranžérský um Martina Kumžáka. Ostatně s tímto způsobem hudebního křížení má Kumžák již zkušenosti (např. kapela Lucie a FOK v roce 2004). Pochvalu zaslouží všichni čtyři vokalisté a vokalistky. Od počátku exceloval Dušan Marko; jeho zpěv nepohltil ani mohutný zvuk v úvodním „Thrilleru“. Naďa Wepperová, mimochodem profesorka zpěvu na pražské Konzervatoři, v „Keep the Faith“ kralovala, v sólově zpívané „Little Susie“ před přestávkou pak doslova omámila.Dušan Kollár dostal první velkou příležitost v jedné z nejúchvatnějších Jacksonových písních „Billie Jean“. Jeho příjemně zabarvený barytonový témbr se mi pak zalíbil úplně nejvíc. Dasha excelovala v onom typicky soulovém projevu. Koncert gradoval díky všem zpěvákům, ti totiž tvořili i regulérní vokální kvarteto, jež kralovalo nejzářněji v závěrečných, mistrně vystavěných Jacksonových peckách. Před zpěváky smekám!

Chcete-li 16. srpna zažít výjimečný projekt Michael Jackson Symphony ve spojení se skvělou atmosférou Sedmihorského léta, neváhejte s koupí vstupenek. Informace a předprodej na www.sedmihorskeleto.cz

 

PROGRAM SEDMIHORSKÉ LÉTO 2018

 

22.6. Ucpanej systém – Dejvické divadlo
12.7. Tomáš Klus a jeho Cílová skupina
14.7. rock & folk & blues kemp – AG FLEK, HONZA BROŽ & DEVÍTKA, ŽAMBOŠI, ARNOŠT FRAUENBERG

19.7. Spirituál Kvintet
21. – 22. 7. Jóga kemp v Českém ráji

26.7. Jiří Pavlica a Hradišťan & Vlasta Redl s kapelou – Vandrovali hudci
9. 8. 4TET - koncert, verze IV. 
16.8. MICHAEL JACKSON SYMPHONY - Filharmonie Hradec Králové a Moondance Orchestra
30.8. Shirley Valentine - Simona Stašová

 

 

Sedmihorské hudební a divadelní léto | Copyright © Sedmihorské léto