Sedmihorské léto je ve své polovině. Přijíždí Aneta Langerová.

 

Sedmihorské léto je ve své polovině. Přijíždí Aneta Langerová.

Hudební a divadelní Sedmihorské léto letos připravilo jedenáct samostatných akcí. S úspěšnými koncerty skupiny Jelen a legendární Marty Kubišové se minulý týden překlopilo do své druhé poloviny. Tento čtvrtek pokračuje koncertem Anety Langerové.

Minulý týden si na své přišli především fandové hudební. Kapela Jelen představila v exkluzivním koncertě „Pod širým nebem“ kromě všech svých hitů také zcela nové – zatím neznámé – písně z právě připravovaného alba. Marta Kubišová se svým nezaměnitelným hlasem a koncertem, kdy zněl jeden hit za druhým, nadchla i rozplakala celé publikum. Do konce července se pak mohou diváci těšit na koncert i divadlo.

Ve čtvrtek 21. července se představí další nezaměnitelná osobnost – oblíbená zpěvačka Aneta Langerová. Držitelka několika ocenění Anděl vystoupí za doprovodu kapely  a smyčcového tria v rámci turné Na Radosti 2016. Vedle písní z nového stejnojmenného alba nebudou chybět ani starší skladby v nových aranžích. Diváci se budou moci těšit na hity jako Voda živá, Malá možská víla, V bezvětší, Vzpomínka, Tráva, Svatá Kordula a mnohé další.

Sedmihorské léto pravidelně dělá rozhovory s jednotlivými vystupujícími. Výjimkou není ani Aneta Langerová. Jenou z otázek například byla:Loni jste vyjela na velmi úspěšné turné Na Radosti. Koncipovala jste ho do menších, komornějších prostor v doprovodukapely asmyčcového tria. Letos v tomto turné pokračujete. Nese se ve stejném duchu, nebo se mohou fandové těšit na nějaké novinky oproti roku 2015?
„Rozhodli jsme se, že volně navážeme na předchozí rok. Celý koncert se tak ponese v duchu alba Na Radosti, ale v průběhu koncertu se dotkneme i starších písní ze všech předchozích alb. Spojení kapely a smyčcového tria nám dává možnost každou píseň pojmout trochu jinak. Některé písně zpívám pouze za doprovodu smyčců, jinde převažuje zase kapela, poté se smyčcové trio s kapelou spojí a vytvoří takový malý orchestr, jinde se doprovodím sama. Důležité jsou pro mě kontrasty.“

Týden po Anetě Langerové – ve čtvrtek 28. července - pak čeká na diváky další z naplánovaných divadel. Tentokrát situační komedie Rodina je základ státu s Miroslavem Etzlerem v hlavní roli.

Sedmihorské léto je známo svou úžasnou atmosférou a také obrovskou pergolou, která celému areálu vévodí a především kryje v případě deště či přílišného slunce. Hraje tedy za každého počasí.

Celý rozhovor s Anetou a dalšími vystupujícími můžete číst TADY. Zde najdete také všechny potřebné informace o koncertě i vstupenkách. Vstupenky lze koupit v předprodeji, na www.evstupenka.cz  i na místě.

NA SEDMIHORSKÉM LÉTĚ 2016 JEŠTĚ UVIDÍTE:

21. 7. - Aneta Langerová - Na Radosti 2016
28. 7. - Rodina je základ státu - Miroslav Etzler, Sabina Laurinová, Robert Trsťan a další - divadelní představení
4. 8. - Honza Nedvěd - Návrat - 50 let na scéně 
18. 8. - VYSAVAČ - Bohumil Klepl - One man show
28. 8. - Veselá Trojka

Zažijte atmosféru Sedmihorského léta, zažijte neopakovatelnou kulturu v Českém ráji. Více informací na www.sedmihorskeleto.cz

Sedmihorské hudební a divadelní léto | Copyright © Sedmihorské léto