Britští Smokie nadchli publikum. Sedmihorské léto 2016 odstartovalo.

Hudební a divadelní Sedmihorské léto zažilo společně s více než tisícovkou fanoušků úžasný start do své sedmé sezóny. Pódium ve středu 15. června patřilo britské legendární skupině Smokie. Dalších deset kulturních akcí v rámci tohoto festivalu diváky ještě čeká.

Smokie odehráli v srdci Českého ráje nezapomenutelnou show, která byla letos také jedinou v České republice. Zazněly největší hity jako Needles and Pins, Oh Carol, Living Next Door To Alice a mnohé další. Publikum své idoly doslova milovalo a tak se Českým rájem linul tisícihlasý sbor, při kterém snad každého příjemně mrazilo. Vyhlášená atmosféra Sedmihorského léta zážitek z celého koncertu těchto hvězd jen umocňovala.
Výborného průvodního slova pro začátek koncertu a pauzou mezi předkapelou The Cell a samotným vystoupením Smokie, se zhostil Honza Žíla. Zkušený spíkr a moderátor z Českého rozhlasu Sever s publikem výborně pracoval a to to také náležitě ocenilo.

Kromě diváků si i Smokie koncert užívali na 100%. Jak sdělil pořadatelům klávesák Smokie Martin Bullard: „V Čechách je to vždy výborné. Publikum je tu specifické a vždy se nám skvěle hraje.“ O tom, že Smokie mají Českou republiku opravdu v lásce, svědčí také fakt, že českou vlajku, kterou na pódiu zakomponovali do své show a použili při přídavcích, které si publikum vytleskalo a vyskandovalo, si Smokie vyžádali a odvezli s sebou domů.

SOUTĚŽ O SETKÁNÍ SE SMOKIE
vyhrála paní Dana, která se své role ujala úžasně. S kapelou si skvěle popovídala, protože vládla angličtinou a odcházela nadšená.

Sedmihorské léto tak stylově odstartovalo letošní ročník. Zároveň si pomyslně „umazalo“ první z plánovaných akcí tohoto celoletního festivalu. Další termín pro kulturu na pódiu Sedmihorského léta je již za necelé dva týdny. Stejně jako loni, i letos otevře letní prázdniny divadelní představení v hlavní roli s Ondřejem Vetchým. Velká zebra, aneb Jakže se to jmenujete je situační komedie, která přijde vhod všem, kteří se chtějí pobavit a příjemně ve společnosti špičkových hereckých osobností vplout do prázdninových měsíců. Představení se uskuteční ve čtvrtek 30. června. Další osobnosti z pole hudebního a divadelního pak diváci mohou zažít v samostatných termínech až do konce srpna. 

 

Program Sedmihorské léto 2016:
15.6.- SMOKIE - britská legendární kapela - JEDINÝ KONCERT SMOKIE 2016 V ČR!
30.6. - Velká zebra aneb Jakže se to jmenujete? - Ondřej Vetchý, Jaromír Dulava, Kateřina Hrachovcová a další - divadelní představení
05.7. - Ondřej Havelka & jeho Melody Makers 
08.7. - Duo Jamaha
12.7. - JELEN 
14.7. - Poslední recitál Marty Kubišové
21.7. - Aneta Langerová - Na Radosti 2016
28.7. - Rodina je základ státu - Miroslav Etzler, Sabina Laurinová, Robert Trsťan a další - divadelní představení
04.8. - Honza Nedvěd - Návrat - 50 let na scéně 
18.8. - VYSAVAČ - Bohumil Klepl - One man show
28.8. - Veselá Trojka

FOTO: Jitka Maděrová/Sedmihorské léto

Sedmihorské hudební a divadelní léto | Copyright © Sedmihorské léto