TISKOVÉ ZPRÁVY

01/2015 (28.4.2015)

SEDMIHORSKÉ LÉTO 2015 NABÍDNE ROCK I KLASIKU, SMÍCH I ZAMYŠLENÍ

Hudební a divadelní Sedmihorské léto i letos oživí Sedmihorky u Turnova a přinese do centra Českého ráje kulturní program pro všechny generace.  V roce 2015 organizátoři připravují již šestý ročník, který navazuje na minulé úspěšné ročníky, během nichž vystoupilo mnoho významných českých a zahraničních osobností z herecké i muzikantské branže. Jde tak o jednu z nejvýznamnějších každoročních akcí v regionu Českého ráje, která je velkým přínosem jak místním, tak  turistům. I letos je program nabitý velkými osobnostmi, dobrou hudbou i humorem.

I v roce 2015 půjde o celoletní akci začínající v červnu se závěrem koncem srpna. O odstartování Sedmihorského léta se postará turnovský rodák Michal Hrůza & Kapela Hrůzy.  Poté, co se tento oblíbený zpěvák dostal z velkých zdravotních obtíží, vrací se na podia v plné síle a s největšími hity. Vystoupení navíc podpoří předkapela Mother´s Angels. Na koncert pak navazuje dalších šest samostatných termínů, které organizátoři věnovali nejen hudbě, ale tradičně také divadlu. Závěr školního roku se tak ponese v duchu skvělé situační komedie autora Raye Conneyho PRACHY!!! v hlavních rolích Ondřej Vetchý a Vanda Hybnerová. Výborně doplněni dalšími herci. Na podiu se objeví  také Richard Trsťan, Michal Novotný, Nela Boudová, Pavel Kikinčuk, Jiří Štrébl a Zdeněk Košata. V červenci pak na diváky čeká koncert oblíbeného houslové virtuose Pavla Šporcla s veleúspěšným projektem Gipsy Way. Pro zasmání pak přijde na řadu partička z Na stojáka ve složení Lukáš Pavlásek, Arnošt Frauenberg, Daniel Čech, Karel Hynek.  Závěr prvního prázdninového měsíce bude patřit koncertu úžasné Věry Špinarové v doprovodu kapely jejího syna Adam Pavlík Band. Srpen se ponese ve znamení chytrých, poetických textů a kouzelné muziky Vlasty Redla. Divadlo zastoupí vtipné i poučné představení Jaroslava Duška Pátá Dohoda. To, stejně jako loni Čtyři dohody, zcela uzavře šestý ročník Sedmihorského léta. A jak již jsou návštěvníci festivalu zvyklí, všechny akce se odehrávají v areálu Sedmihorského léta, kterému vévodí obrovská pergola, pod kterou se vejde většina hlediště. Proto se všechny akce konají vždy a to i při nepřízni počasí.
Letos si Sedmihorské léto připravilo ještě zajímavost pro své diváky i návštěvníky webových stránek. Právě tam jsou zveřejňovány zajímavé rozhovory s jednotlivými vystupujícími 2015.

Vstupenky na všechny akce jsou k dostání na www.sedmihorskeleto.cz, nebo na www.evstupenka.cz a ve vybraných informačních centrech. Organizátoři však upozorňují, že vstupenky na Pátou dohodu jsou již vyprodány. Posledních pár míst je rezervováno pro držitele oblíbených přenosných permanentek, které jsou v limitovaném počtu vydávány každý rok a platí na všech sedm akcí (A) Sedmihorského léta. Posledních pár kusů lze koupit na www.sedmihorskeleto.cz.


PROGRAM SEDMIHORSKÉ LÉTO 2015:

čtvrtek 18.6.  - MICHAL HRŮZA & KAPELA HRŮZY (A)
od 20.00 hod.
Michal Hrůza se vrací v plné síle na koncertní pódia a otevírá Sedmihorské léto 2015. Po vydání nového alba "Noc" si fanoušci budou moci užít koncert nabitý osvědčenými hity i úplnými novinkami. Těšte se na hity jako „Zakázané uvolnění“, „Namaluj svítání“, „Bílá velryba“, „Napořád“, „Duše do vesmíru“  a mnohé další. Koncert je na stání. Předkapela: Mother´s Angels.

úterý 30.6. - PRACHY!!! - DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ (A)
od 20.00 hod.
Situační komedie, jejíž hrdinové se díky nečekanému nálezu kufříku plného peněz ocitnou v neuvěřitelném řetězci stále se vršících lží, úskoků, výmluv a vydírání. Vidina bohatství rozmetá nejen poklidný život spořádaného manželského páru, ale vtáhne do hry i další aktéry. Hrají: Ondřej Vetchý, Vanda Hybnerová, Michal Novotný, Nela Boudová, Pavel Kikinčuk a další.

čtvrtek 16.7. - PAVEL ŠPORCL & GIPSY WAY ENSEMBLE (A)
od 20.00 hod.
Oblíbený houslista Pavel Šporcl navázal na svůj projekt Gipsy Fire. Po vydání nejnovějšího (platinového) alba Gipsy Way vystoupí se známou kapelou v koncertním programu krásné hudby s cikánskou tématikou, virtuózními kusy i filmovými melodiemi převážně v aranžích Pavla Šporcla. 

čtvrtek 23.7. - NA STOJÁKA  (A)
od 20.00 hod.

Oblíbená a originální stand-up comedy nabitá skvělým humorem. Přijďte se zasmát a užít si hvězdy z televizní obrazovky naživo na Sedmihorském létě! V hlavních rolích: Lukáš Pavlásek, Karel Hynek, Daniel Čech, Arnošt Frauenberg.

čtvrtek 30. 7. - VĚRA ŠPINAROVÁ & ADAM PAVLÍK BAND (A)
od 20.00 hod.
Jedna z největších a nejoblíbenějších českých zpěvaček Věra Špinarová, právem označována jako česká Janis Joplin zazpívá nejen nejznámější hity, ale i další písně z celého průřezu zpěvaččiny kariéry. Nenechte si ujít skvělý koncert umocněný nezapomenutelnou atmosférou Sedmihorského léta.

čtvrtek 13. 8. - VLASTA REDL (A)
od 19.30 hod.

Písničkář, skladatel, textař  a v poslední době i úspěšný spisovatel Vlasta Redl vystoupí  na Sedmihorském létě s Michalem Žáčkem (sopránsaxofon, flétny), Matějem Morávkem (kytary), Borkem Nedorostem (klávesy). Písně jako „Husličky“, „Sbohem galánečko“, „Rehradice“, „Večer křupavých srdíček“ již dávno zlidověly a jsou jen krátkým výčtem z mnoha hitů, na které se můžete těšit. Předkapela: ARNOŠT FRAUENBERGTRIO

čtvrtek 20.8. - PÁTÁ DOHODA - DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ (A)
od 20.00 hod.
Pátá dohoda je pokračováním knihy moudrosti starých Toltéků Čtyři dohody. Zavádí nás do hlubší roviny našeho sebeuvědomování a navrací nás k našemu vrozenému pravému já. Jak toto sdělení pojal Jaroslav Dušek? Přijďte se podívat, zamyslet i pobavit na představení Pátá Dohoda, které uzavírá Sedmihorské léto 2015. Atmosféru představení podkresluje jemný hudební doprovod Pjér La Š´éze a Zdeňka Konopáska. Výtěžek bude věnován na dobročinné účely. JIŽ VYPRODÁNO!

 

 

02/2014

Sedmihorské léto 2014 právě začíná

Hudební a divadelní Sedmihorské léto každoročně pořádané ve velmi příjemném prostředí Sedmihorek u Turnova, zahajuje svůj pátý ročník. I během tohoto ročníku se na podiu vystřídají různé hudební žánry určené všem generacím. Sedmihorské léto tak opět obhajuje své jméno a přináší kvalitní kulturu do celého regionu i za jeho hranice.

Ve čtvrtek 12.června na prknech festivalu vystoupí první z účinkujících – legendární Moravanka Jana Slabáka. Zahájeni je letos tedy na dechové hudbě, která je určena především seniorům a milovníkům tohoto druhu hudby. Další akce, které se budou konat průběžně až do konce srpna, jsou zaměřeny multigeneračně. Každý věk i hudební vkus si tedy i letos mají možnost vybrat z pestré nabídky. 

Hudební třešinky jako Jaroslav Uhlíř či Jakub Smolík doplňují letošní oslavenci.  Jeden z nejprodávanějších CD nosičů posledních týdnů „Královský večer (Balady 1972 - 2010)“ vydal tento rok Vladimír Mišík, který v Sedmihorkách vystoupí v úterý 29.července s kapelou ETC. Letos spolu slaví 40 let existence. Koncertem v Českém ráji své 75.narozeniny oslaví také Naďa Urbánková a své 55.narozeniny Luboš Javůrek – lídr kapely Bokomara.  Společně vystoupí ve  čtvrtek 7.srpna.

Sedmihorské léto však nezapomíná ani na příznivce kvalitního divadla. Letos v zastoupení dvou divácky velice oblíbených představení. V úterý 1.července přivítá prázdniny komedie Neila Simona „Poslední ze žhavých milenců“ v podání špiček českého hereckého nebe Simony Stašové a Petra Nárožného. Druhým divadlem pak budou již kultovní „Čtyři dohody“ Jaroslava Duška podle stejnojmenného knižního bestselleru Dona Miguela Ruize. Tím se také 21.srpna zavřou brány pátého ročníku v Sedmihorkách.

Sedmihorské léto však teprve začíná, do konce je ještě daleko.  Na diváky čeká mnoho nezapomenutelných kulturních zážitků podtržených skvělou atmosférou místa i samotných  osobností vystupujících. Nutno podotknout, že festival disponuje obrovskou pergolou, jež z valné části zastřešuje hlediště, všechny akce se tedy konají a z důvodů případného nevhodného počasí, se neruší. Podrobné informace na www.sedmihorskeleto.cz

 

 

01/2014

Sedmihorské léto již popáté otevírá své brány a od června do konce srpna slibuje opět kvalitní letní kulturu. V Sedmihorkách u Turnova se v sedmi termínech i letos tradičně vystřídají vynikající divadelní představení s koncerty hudebních hvězd. Akce Sedmihorské léto si zakládá na multižánrovosti. Proto jsou i tento rok připraveny programy pro všechny generace s rozlišným vkusem a hudebním zaměřením.

Sedmihorské léto zahujuje ve čtvrtek 12.června koncertem pro nejstarší generace a milovníky dechovky. Legendární Moravanka Jana Slabáka je jednou z nejlepších dechových hudeb u nás a absolutní magnet pro všechny příznivce tohoto druhu hudby. Divadla v tomto roce zastupují dvě představení. Skvělá, divácky  velmi oblíbená komedie známého autora  Neila Simona v podání Simony Stašové a Petra Nárožného. Hra slibuje divákům peprné i vtipné momenty, vzrušující i napínavé dialogy a především herecký koncert dvou špiček českého hereckého nebe. Druhým představením jsou  pak již kultovní Čtyři dohody Jaroslava Duška, které napsal na motivy stejnojmenného bestselleru. Představení inspirované nadčasovou toltéckou moudrostí knihy Dona Miguela Ruize. Lehce, vtipně a s nadsázkou o životě. Nutno podotknout, že o tuto "hru" je po celé republice takový zájem, že mnozí diváci nemají štěstí na koupi vstupenek i několik let. Hudebně si pak na své přijdou děti, mládež, dospělí, rodiče, senioři, folkaři, rockeři i popoví fandové. Koncert Jaroslava Uhlíře s kapelou slibuje notnou dávku všeobecně známých hitů, které vytvořil za posledních 40 let většinou ve spolupráci se Zdeňkem Svěrákem. Další jména pak není nutno více představovat. Pro romanticky založené duše vystoupí Jakub Smolík, rockerům zazpívá Anna K. a folkově laděné diváky potěší Naďa Urbánková se známou kapelou Bokomara Luboše Javůrka.
I letos jsou v prodeji výhodné přenosné permanentky. Ovšem pro tento rok ve striktně limitované edici. Pravidelní návštěvníci Sedmihorského léta tak mají šanci užít si celé léto s kulturou a tradičně úžasnou a neopakovatelnou atmosférou festivalu. S pořízením permanentek by si však v případě zájmu měli pospíšit. Podrobné informace o všech akcích a vstupenkách na www.sedmihorskeleto.cz.

Sedmihorské hudební a divadelní léto | Copyright © Sedmihorské léto