MORAVANKA JANA SLABÁKA

 

čtvrtek 12.6.2014

od 19.00 hod.

Moravanka Jana Slabáka patří k legendám dechové hudby. Vyprodané koncerty,  rozebrané statisícové náklady hudebních nosičů u nás i v zahraničí a široký okruh posluchačů několika generací svědčí o obrovské oblibě této kapely.

Moravanka vyniká také obsazením svých muzikantů. Jde o absolventy brněnské konzervatoře a Janáčkovy akademie múzických umění s praxí v symfonických, divadelních nebo tanečních a jazzových orchestrech. Přitažlivý je i repertoár vycházející z moravského folkloru – stylizace lidové písně, která je věčně živá a temperamentní. Osobitý zvuk, styl, výraz a temperament, se kterým tato kapela hraje, je vlastní spíše jazzovým kapelám a proto někteří odborníci nazývají Moravanku "Swing po slovácku".

V současnosti na koncertních pódiích s Moravankou zpívají Daniela Magálová, Břetislav Osička a Ivana Slabáková, která je i moderátorskou duší kapely.

V roce 2006 byl kapelník Moravanky Jan Slabák uveden Karlem Gottem do „Křesla tradice a slávy“, za mimořádný a tvůrčí přístup k dechové hudbě.

 

zdroj: www2.moravanka.eu

 

Koncert je na sezení, sedadla nečíslována, rezervace sedadel nejsou možné.

VSTUPENKY

Sedmihorské hudební a divadelní léto | Copyright © Sedmihorské léto