28. 7. - RODINA JE ZÁKLAD STÁTU - divadelní představení

Komedie, ve které jde o život!

V londýnské Nemocnici U svatého Ondřeje se dva dny před Štědrým dnem doktor David Mortimore  (Miroslav Etzler) připravuje na důležitou Ponsobyho nadační přednášku, která mu může pomoci v tolik očekávaném kariérním postupu.

Potřebuje k tomu jenom klid a čas, ale ani jednoho se mu nedostává. Chvíle soustředění před vystoupením mu znesnadňuje běžný provoz nemocnice, příprava vánočního představení a taky nečekaná návštěva jeho bývalé milenky Jane (Sabina Laurinová) a jejího ještě nečekanějšího „dárečku“. Zoufalý lékař prosí o pomoc přítele Huberta (Petr Motloch), ale tato prosba situaci jenom komplikuje a příchodem manželky Rosemary (Vanda Hybnerová) a dalších postav se ještě více zamotává. Výsledkem jsou neuvěřitelné, typicky cooneyovské zmatky.

Hrají:

Miroslav Etzler

Richard Trsťan

Vanda Hybnerová / Marika Procházková

Petr Motloch

Martina Hudečková / Marika Procházková

Zdeněk Košata

Sabina Laurinová

Zdeněk Piškula / Mirek Sabadin

Jakub Slach / Vojtěch Záveský

Miloš Kopečný

VIDEO


 

KDY: čtvrtek 28.7.2016
ZAČÁTEK: 20.00
OTEVŘENÍ AREÁLU: cca 18.30
DIVADLO: NA SEZENÍ


SOUČÁSTÍ PŘENOSNÉ PERMANENTKY: ANO
(S PŘENOSNOU PERMANENTKOU ZÍSKÁTE AŽ TŘI AKCE SL ZDARMA)
DALŠÍ DŮLEŽITÉ INFORMACE

Rodina je základ státu je v Divadle Palace po představení Prachy!!! dalším textem uznávaného mistra frašky Raye Cooneyho. Jeho hry vycházejí z nejlepších tradic anglické komedie s komplikovanou zápletkou a suchým britským humorem. Ne náhodou mu v roce 2005 udělila královna za služby britskému dramatu titul důstojníka Řádu britského impéria (O.B.E.)

Autor: RAY COONEY
Překlad: Břetislav Hodek
Režie: Petr Hruška
Divadlo Palace

VIDEO

Sedmihorské hudební a divadelní léto | Copyright © Sedmihorské léto