POSLEDNÍ ZE ŽHAVÝCH MILENCŮ

úterý 1.7.2014

od 20.00 hod.

 

Hrají: Simona Stašová, Petr Nárožný

 

Autor: Neil Simon

Překlad: Ivo T. Havlů 

Režie: Zdeněk Kaloč 

Produkce: Agentura Harlekýn

 

Skvělá, divácky oblíbená komedie Neila Simona v podání Simony Stašové a Petra Nárožného. Nárožný jakoBarney Tringeld, Stašová v trojroli jako Elaine Navaziová, Bobbi Michelová a Jeanette Fischerová slibují divákům peprné i vtipné momenty, vzrušující i napínavé dialogy a především herecký koncert dvou špiček českého hereckého nebe.

Komedie patří mezi nejúspěšnější díla známého amerického autora. Řadu sezón se těšila velké divácké přízni na Brodwayi. Skvělá je již svým námětem a přímo dokonalá díky mistrným dialogům.

Barney Tringeld, starší majitel rybí restaurace v New Yorku, se po letitém spořádaném manželství odhodlá k první nevěře. Má pocit, že vlastně vůbec nežije. Jak sám říká: "Chtěl jsem poznat, jaký je to s cizí ženou. Budu mít úspěch, budu se jí líbit, vzruší mě její dotek? Tisíce otázek, na které bych už nikdy nedostal odpověď, kdyby se moje jméno zítra objevilo v rubrice úmrtí!" Do bytu své stařičké maminky si postupně pozve tři různé typy žen (sexu chtivou Elaine, ztřeštěnou Bobbi a upjatou Jeanette) a dostává se s nimi do neuvěřitelně komických a choulostivých situací s ještě komičtějšími výsledky.

Odvěká mužská touha po milostných dobrodružstvích inspirovala autora k napsání komedie, při které se baví a smějí diváci bez rozdílu věku. Je jen otázka, zda životní poznání majitele rybí restaurace v Americe je pro starší pány varováním nebo naopak, povzbuzením pro nová dobrodružství.

zdroj: www.harlekyn.cz

 

 

VSTUPENKY

Sedmihorské hudební a divadelní léto | Copyright © Sedmihorské léto