15.6. - SMOKIE - britská hudební legenda (B)

Smokie přijíždí do Českého ráje! JEDINÝ KONCERT SMOKIE V ČESKÉ REPUBLICE 2016!
Ve středu 15. června 2016 vystoupí v rámci Sedmihorského léta 2016 legendární britská skupina SMOKIE, které loni oslavila 50 let na hudební scéně.

ČTĚTE ROZHOVOR SE SMOKIE

 

Písně Don't Play Your Rock 'n' Roll To Me, Living Next Door To Alice nebo Oh Carol jsou dodnes hity, jejichž melodie mají v uších generace posluchačů a které dosud nevymizely z playlistů rozhlasových stanic. O popularitě svědčí i fakt, že velké množství hitů se v Česku dočkalo svých coververzí (jmenujme např. Alenka v říši divů od Karla Zicha, Mýdlový princ od Václava Neckáře či Prohrát není žádná hanba od Argemy).

OFICIÁLNÍ STRÁNKY KAPELY SMOKIE

KDY: středa 15.6.2016
ZAČÁTEK: 19.00
OTEVŘENÍ AREÁLU: cca 17.30
KONCERT: NA STÁNÍ


POZOR! NA KONCERT SMOKIE jsou dětské vstupenky prodávány stejně jako na ostatní koncerty (INFO ZDE). V případě, že jsou vaše děti starší/vyšší, platí na místě aktuální cena. V takovém případě tedy doporučujeme zakoupit běžné vstupenky v předprodeji!
SOUČÁSTÍ PŘENOSNÉ PERMANENTKY: NE
DALŠÍ DŮLEŽITÉ INFORMACE

SPECIÁLNÍ HOST: THE CELL

JEDINÝ KONCERT SMOKIE 2016 V ČR!

 

Počátky kapely se datují od roku 1965, kdy na gymnáziu v anglickém městě Bradford vznikla skupina v čele se zpěvákem Chisem Normanem. Kapela několikrát změnila svůj název – Yen, Essence, Elizabethans, Smokey, až v polovině 70. let zvoli název Smokie, pod kterým vystupují dodnes. V roce 1975 si mladých muzikantů všimnul vlivný producent Nicky Chin a ujal se jich. Smokie vydali své debutové album a následně ovládli světové hitparády! První singl nového alba „If you think you know how to love me“ se brzy stal hitem, následovalo s obrovským úspěchem „Don´t play your rock´n´roll to me“ a Smokie se rychle zařadili ke světové hudební elitě a takovým hvězdám 70. let, jako jsou Pink Floyd nebo Rolling Stones!

 

Za svou existenci glam rockoví Smokie vydali přes dvě desítky studiových alb, nechybějí samozřejmě ani kolekce největších hitů a živá alba. Od roku 1996 skupinu tvoří: Mike Craft - hlavní zpěvák, kytara; Mick McConnell - hlavní kytara, zpěvák; Terry Uttley - basová kytara, zpěvák; Steve Pinnell - bubny; Martin Bullard - klávesové nástroje.

Sedmihorské hudební a divadelní léto | Copyright © Sedmihorské léto